КМДА Київська міська державна адміністрація


«ДОСТУПНЕ ЖИТЛО»

державна програма по наданню фінансової підтримки для будівництва житла

 

Мета програми: Створення сприятливих умов для розвитку будівництва доступного житла в Україні та забезпечення фінансовою підтримкою громадянам, що потребують поліпшення житлових умов та здійснюють відповідні інвестиції у будівництво такого житла.

Механізм реалізації програми: Реалізація даної програми передбачається шляхом сплати державою:

30 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту;

50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту для осіб, на яких поширюється Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту для осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

Виконавець програми: Департамент будівництва та житлового забезпечення є головним розпорядником коштів, передбачених у бюджеті міста Києва на придбання житла для окремих категорій населення відповідно до законодавства.

 

Нормативні документи, що регламентують порядок реалізації програми:

Постанова КМУ № 819 від 10 жовтня 2018 р. «Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом»;

Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.07.2019 № 1249 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у бюджеті міста Києва на придбання житла для окремих категорій населення відповідно до законодавства»;

Програма економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки, затверджена рішенням Київської міської ради від 24.12.2020 № 23/23.

 

Результати роботи Департаменту будівництва та житлового забезпечення за програмою «Доступне житло»:

У 2019 році на придбання житла для окремих категорій населення відповідно до законодавства (учасників АТО та членів їх сімей), зокрема, на виконання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.07.2019 № 1249, виділено з міського бюджету 50,0 млн грн. В межах виділених коштів Департамент будівництва та житлового забезпечення уклав із забудовниками та учасниками антитерористичної операції 60 тристоронніх договорів про придбання житла на умовах співфінансування.

У 2020 році виділено з міського бюджету 208,5 млн грн на придбання житла для окремих категорій населення. Департаментом укладено із забудовниками та черговиками квартирного обліку 218 тристоронніх договорів про придбання житла на умовах співфінансування (із них 135 договорів укладено з учасниками антитерористичної операції).

У 2021 році виділено з міського бюджету 81,2 млн грн на придбання житла  для окремих категорій населення.На сьогодні Департамент будівництва та житлового забезпечення уклав із забудовниками та черговиками квартирного обліку 106 тристоронніх договорів про придбання житла на умовах співфінансування (із них 79 договорів укладено з учасниками антитерористичної операції).При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.